ddb

Mis on remarketing ehk taasturundus?

Sisukaart:

Mis on Taasturundus?

Taasturunduse Definitsioon

Taasturundus ehk remarketing on turundusstrateegia, mille eesmärk on suunata tagasi oma veebisaiti või rakendusse neid kasutajaid, kes on juba seal käinud. Meie eesmärk on pakkuda neile kasutajatele personaalset ja sihipärast reklaami, et suurendada nende huvi meie toodete vastu. Taasturundust kasutades saame me suurendada müüki ja kasumit, sest me suuname juba huvitatud kasutajaid täpsemalt meie toodete juurde.

Taasturunduse ja Remarketingu Erinevus

Kuigi taasturundus ja remarketing on sarnased mõisted, on nende vahel siiski mõned erinevused. Remarketing on Google Adsi platvormil baseeruv taasturundus, mis võimaldab reklaame näidata nendele inimestele, kes on juba teinud mingi toimingu meie veebisaidil. Taasturundus on laiem mõiste, mis hõlmab kõiki turundusstrateegiaid, mille eesmärk on suunata tagasi oma veebisaiti või rakendusse juba seal käinud kasutajaid.

Taasturunduse Tähtsus

Taasturundus ehk remarketing on oluline turundusstrateegia, mis aitab meil meelitada tagasi neid kasutajaid, kes on juba meiega kokku puutunud. See on võimas tööriist, mis võimaldab meil hoida oma kontakte aktiivsetena ja suunata neid tegema just neid liigutusi, mis on meie ettevõtte arendamise seisukohast olulised.

Kasutajate Kaasamine

Taasturundus aitab meil kaasata uusi kasutajaid, kes on juba meiega varem kokku puutunud. Näiteks, kui keegi külastab meie veebilehte ja lahkub ilma midagi ostma, siis saame me taasturunduse abil näidata talle meie reklaame mujal internetis. See aitab meil panna ta meie veebilehte uuesti külastama ja teda veenda ostu sooritama.

Konversioonide Suurendamine

Taasturundus aitab meil suurendada konversioonimäärasid, sest see võimaldab meil suunata oma reklaame just nendele inimestele, kes on juba meiega kokku puutunud. Näiteks, kui keegi on juba meie veebilehel midagi ostukorvi lisanud, siis saame me taasturunduse abil näidata talle meie reklaame, mis aitavad teda veenda ostu sooritama.

Bränditeadlikkuse Tõstmine

Taasturundus aitab meil tõsta oma bränditeadlikkust, sest see võimaldab meil näidata oma reklaame just nendele inimestele, kes on juba meiega kokku puutunud. Näiteks, kui keegi on juba meie veebilehte külastanud, siis saame me taasturunduse abil näidata talle meie reklaame mujal internetis, mis aitavad teda meelde tuletada ja meie brändi tuntust tõsta.

Taasturunduse Platvormid

Taasturundus ehk remarketing on võimas tööriist kõikidele turundajatele. Taasturundust kasutades on turundajatel võimalik oma kontakte aktiivsetena hoida ja suunata neid tegema just neid liigutusi, mis sinu ettevõtte arendamise seisukohast on olulised, kasvatades sealjuures müüki ja kasumit.

Google Ads Taasturundus

Google Ads on üks tõhusamaid platvorme taasturunduse jaoks. Selle platvormi kaudu saate kuvada reklaame inimestele, kes on juba teie veebisaidil käinud. Google Ads võimaldab teil luua erinevaid taasturunduskampaaniaid, mis sobivad teie ettevõtte vajadustega. Näiteks võite luua dünaamilisi reklaame, mis kuvavad tooteid, mida külastajad on varem vaadanud. Samuti võite luua reklaame, mis kuvatakse inimestele, kes on teie veebisaiti juba külastanud, kuid pole veel ostu sooritanud.

Facebooki Taasturundus

Facebook on teine ​​platvorm, mida saate kasutada taasturunduse jaoks. Facebook võimaldab teil luua erinevaid taasturunduskampaaniaid, sealhulgas dünaamilisi reklaame, mis kuvavad tooteid, mida külastajad on varem vaadanud. Samuti saate luua reklaame, mis kuvatakse inimestele, kes on teie Facebooki lehte juba külastanud, kuid pole veel ostu sooritanud. Facebooki taasturundus on eriti kasulik, kui soovite jõuda noorema sihtrühmani.

Sotsiaalmeedia Kanalid

Lisaks Google Adsile ja Facebookile on ka teisi platvorme, mida saate kasutada taasturunduse jaoks. Näiteks võite kasutada Instagrami, Twitterit või LinkedIni. Kui soovite jõuda noorema sihtrühmani, võib Instagram olla teie jaoks parim valik. Twitter on hea võimalus, kui soovite jõuda inimesteni, kes jälgivad teie ettevõtet juba Twitteris. LinkedIn on eriti kasulik, kui soovite jõuda professionaalse sihtrühmani.

Taasturunduse Strateegiad

Taasturundus on võimas turundusstrateegia, mis võimaldab turundajatel suunata oma kontakte tegema just neid liigutusi, mis on olulised ettevõtte arendamise seisukohast. Taasturunduse strateegia loomine võib olla keeruline, kuid meie kogemus näitab, et dünaamiline taasturundus, segmentatsioon ja sihtimine ning üleskutse kasutamine on kolm peamist strateegiat, mis aitavad meil oma taasturundus kampaaniad tõhusamaks muuta.

Dünaamiline Taasturundus

Dünaamiline taasturundus on võimas tööriist, mis võimaldab meil luua dünaamilisi reklaame, mida saab kohandada vastavalt iga konkreetse kontakti käitumisele. See võimaldab meil pakkuda iga kontakti jaoks kohandatud sisu, mis suurendab nende huvi ja võimalust nendega suhelda. Dünaamiline taasturundus on eriti kasulik siis, kui soovime suunata kontakte ostu sooritama või teatud tegevust sooritama.

Segmentatsioon ja Sihtimine

Segmentatsioon ja sihtimine on üks olulisemaid strateegiaid, mida saame kasutada, et oma taasturundus kampaaniad tõhusaks muuta. See võimaldab meil jagada oma kontakte erinevatesse segmentidesse vastavalt nende käitumisele, huvi ja vajadustele. Seejärel saame iga segmenti jaoks kohandada kampaaniad vastavalt nende vajadustele, mis suurendab nende tõhusust ja võimalust konversioonide suurendamiseks.

Üleskutse Kasutamine

Üleskutse kasutamine on oluline strateegia, mida saame kasutada, et suunata kontakte soovitud tegevusi sooritama. See võib hõlmata erinevaid üleskutseid, nagu näiteks “osta nüüd”, “registreeru kohe” või “laadi alla tasuta juhend”. Üleskutse kasutamine on võimas strateegia, mis võib suurendada konversioonide arvu ja aidata meil saavutada oma turunduseesmärke.

Taasturunduse Taktikad

Taasturundus ehk remarketing on võimas tööriist ettevõtetele, kes soovivad oma konversioonimäärasid tõsta. Siin on mõned taktikad, mida saame kasutada, et oma taasturundusstrateegiat täiustada.

Reklaamide Optimeerimine

Reklaamide optimeerimine on oluline osa taasturundusstrateegiast. Meie eesmärk on luua reklaame, mis tõmbavad kliendi tähelepanu ja suurendavad nende tõenäosust meie veebisaidile tagasi pöörduda. Reklaamide optimeerimiseks saame kasutada järgmisi meetodeid:

  • Kasutage selget ja silmatorkavat pealkirja
  • Kasutage pilte, mis on seotud reklaami teemaga
  • Kasutage allahindlusi ja kingitusi, et meelitada kliente tagasi meie veebisaidile

Allahindluste ja Kingituste Kasutamine

Allahindluste ja kingituste kasutamine on suurepärane viis klientide tagasitoomiseks meie veebisaidile. Meie eesmärk on pakkuda klientidele midagi, mis paneb nad tulema tagasi meie veebisaidile ja sooritama ostu. Siin on mõned näited allahindlustest ja kingitustest, mida saame kasutada:

  • Tasuta tarne
  • Allahindlus ostusummalt
  • Tasuta kingitus koos ostuga

Kliendi Teekonna Analüüsimine

Kliendi teekonna analüüsimine on oluline osa taasturundusstrateegiast. Meie eesmärk on mõista, kuidas kliendid meie veebisaidil navigeerivad ja millised on nende ostuharjumused. Selleks saame kasutada järgmisi meetodeid:

  • Analüüsige statistikat, et mõista, millised lehed on kõige populaarsemad
  • Analüüsige kliendi teekonda, et mõista, millised tooted või teenused neid kõige rohkem huvitavad
  • Kasutage A/B testimist, et leida parimad viisid kliendi kaasamiseks

Taasturunduse Mõõtmine ja Analüüs

Kampaaniate Tulemuslikkuse Jälgimine

Taasturunduse kampaaniate tulemuslikkuse jälgimine on oluline, et teada saada, kas kampaaniad on olnud edukad ja kas nende abil on suudetud soovitud eesmärke saavutada. Selleks tuleb jälgida erinevaid näitajaid ja statistikat, nagu näiteks klikkimise määr, konversioonimäär ja tagasipöördumise määr. Kõik need näitajad annavad aimu sellest, kuidas kampaania on kulgenud ja kas see on olnud edukas või mitte.

Üks oluline näitaja on ka hind. Kampaania hind võib olla erinev, sõltuvalt sellest, millist platvormi kasutatakse ja milliseid reklaame luuakse. Seetõttu on oluline jälgida ka kampaania kulude ja tulemuste suhet.

ROI ja Kasumi Arvutamine

Kampaania tulemuslikkuse hindamiseks on oluline arvutada ROI ehk investeeringutasuvus. ROI arvutamiseks tuleb jagada kampaania tulu kampaania kuludega ning korrutada see saadud tulemus 100-ga. Kui ROI on suurem kui 100%, siis on kampaania olnud kasumlik.

Kasumi arvutamine on samuti oluline, et teada saada, kas kampaania on olnud edukas või mitte. Kampaania kasum arvutatakse tavaliselt järgmiselt: kampaania tulu miinus kampaania kulud. Kui kampaania kasum on positiivne, siis on kampaania olnud edukas.

Taasturunduse Parimad Praktikad

Taasturundus on tõhus viis oma turunduskampaaniate tulemuste parandamiseks. Siin on mõned näpunäited, kuidas saate oma taasturunduskampaaniaid optimeerida ja tulemusi saavutada.

Sisu ja Sõnumi Kohandamine

Sisu kohandamine on üks parimaid viise oma taasturunduskampaania tulemuste parandamiseks. Kui teie kampaania sisu on kohandatud vastavalt teie sihtgrupi huvidele ja vajadustele, on tõenäolisem, et nad teiega suhtlevad ja edasiseid samme astuvad.

Kasutage oma taasturunduskampaania sisus sõnumeid, mis kõnetavad teie sihtgruppi. Näiteks, kui teie sihtgrupp on huvitatud teie toote või teenuse funktsioonidest, siis rõhutage neid oma kampaania sisus.

Turunduskanalite Valik

Taasturunduse jaoks on saadaval erinevad turunduskanalid. Kuid mitte kõik kanalid ei sobi kõigile reklaamijatele. Valige kanalid, mis sobivad teie sihtgrupiga ja teie toote või teenusega kõige paremini.

Mõned standardkanalid, mida saate kasutada, on Google Ads, Facebook ja Instagram. Kuid võite kasutada ka teisi kanaleid, nagu näiteks e-posti turundus või YouTube.